Četvrto izdanje Arhitekta Foruma, prestižne regionalne platforme za razmenu ideja i arhitektonskih praksi, biće održano 22. novembra 2025. godine u MTS Dvorani u Beogradu, pod temom VIZIJA.
U vremenu kada arhitektura odgovara na izazove veštačke inteligencije, klimatskih promena i društvenih preobražaja, Arhitekta Forum otvara prostor za dijalog o budućnostima koje tek dolaze. Centralno pitanje ovogodišnjeg izdanja glasi: Šta znači imati arhitektonsku viziju u 21. veku?
Učesnici Foruma dolaze iz nekih od najpoznatijih svetskih biroa i donose perspektive koje brišu granice između tehnologije, kulture i prostora.

Govornici:
- Patrik Schumacher (Zaha Hadid Architects) – Parametrizam kao vizionarski jezik
- Emre Arolat (EAA) – Sakralni prostori i subverzivne forme
- Andrea D’Antrassi (MAD Architects) – Futurizam ukorenjen u prirodi
- Vincent de Graaf (AIM Architecture) – Dizajn zasnovan na narativu
Panel-diskusija:
Učesnici panela dolaze iz renomiranih biroa sa Balkana i Centralne Evrope:
- Nikola Novaković (Enforma)
- Besian Mehmeti (BMA)
- Andi Efthimi (Atelier 4)
- Csaba Nagy (Archikon Architects)
Moderatori:
- Sara Stefanovska, d.i.a.
- Jakša Nikodijević, d.i.a.
Organizatori pozivaju sve arhitekte, studente, istraživače, urbaniste i ljubitelje savremene arhitekture da se pridruže i budu deo dijaloga o budućnosti discipline koja oblikuje naše živote.
Za više informacija o programu i ulaznicama posetite:






